KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16934275
nr 1693 4275
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Kafferast. Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 64x90 cm, yttermått inklusive ram: 87x114 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
800 kr
måndag 14 april 2025
kl 20:00:11
13/4 13:19:03